5 nieuwe romans om van te genieten

21 januari 2020
Delen via:

Wij kijken uit naar onze boeken die in deze maand gaan verschijnen! Ze zijn te bestellen via de boekhandel of via onze veilige en betrouwbare webshop boekenwereld.com.

Ontroerende, meeslepende, mysterieuze en spannende boeken waar je het liefst direct in wil beginnen.

Mosterzaad

De dramatische nasleep van de slavernij

boeken‘Mosterdzaad’ van Laila Ibrahim (bekend van ‘De eerste krokus’) schetst een aangrijpend beeld van de dramatische nasleep van de slavernij.

Ohio, 1868. Samen met haar dochter keert voormalig slavin Mattie na jaren terug naar de plantage waar zij ooit vandaan vluchtte. Ze is geschokt als ze ziet hoe weinig er op de plantage is veranderd sinds de afschaffing van de slavernij: de vroegere slaven leven nog steeds onder erbarmelijke omstandigheden. Mattie probeert haar achtergebleven familie over te halen mee te gaan naar een betere plek. Maar eerst moeten de dochtertjes van haar nicht worden teruggevonden, die vlak voor de afschaffing van de slavernij zijn verkocht.

‘Mosterdzaad’ is het vervolg op ‘De eerste krokus’ maar kan ook los gelezen worden.

‘Zelden pakt een boek me zo dat ik het in één dag uitlees, maar dat is Laila Ibrahim gelukt. Vijf sterren!’ – Lezersreactie op hebban.nl over ‘De eerste krokus’

 

 

 


Een kamer vol lichtjes

boeken‘Een kamer vol lichtjes’ van Melanie Dobson is een meeslepende oorlogsroman over een vrouw die tientallen kinderen uit de Hollandsche Schouwburg wist te smokkelen, maar daarbij haar eigen zoontje uit het oog verloor.Amsterdam, 1942. Anneliese ‘Eliese’ Linden werkt bij de Hollandsche Schouwburg en probeert zoveel mogelijk Joodse kinderen uit de handen van de nazi’s te houden. Maar uitgerekend haar eigen zoontje belandt in Westerbork. Wanneer Eliese zelf ook moet vluchten is het voor haar onmogelijk te achterhalen wat er is gebeurd met hem en de andere kinderen die ze niet kon redden. Het uitblijven van antwoorden achtervolgt haar de rest van haar leven. Tot 75 jaar later een onbekende vrouw bij haar op de stoep staat.

Oorlogsroman in Hollandse setting

 

 

 


De brug naar het eiland

boekenDe brug naar het eiland’ van Julie Klassen is een historische roman boordevol romantiek en intrige, zoals we van Julie gewend zijn.Isabelle woont op Belle Island: een afgelegen eiland in de rivier de Thames. Het is een wereld op zich en Isabelle voelt zich er veilig. Maar ze wordt geplaagd door een terugkerende droom over een moord. Of is het een herinnering? Isabelle weet niet meer wat ze moet geloven, zeker niet wanneer ze te horen krijgt dat iemand die zij vertrouwde in Londen is vermoord.Advocaat Benjamin Brooker onderzoekt de mysterieuze moord en komt terecht op Belle Island.

 

Een historische roman boordevol romantiek en intrige, zoals we van Julie gewend zijn.

 

 

 


Tobias

boeken‘Tobias’ van Elisabeth van Windt: een waargebeurd verhaal over liefde, verlies en hoop. Deze autobiografische roman laat een ander licht schijnen op een leven met beperkingen.

Hij zou niet oud worden, hadden de artsen gezegd. Maar Tobias was een uitzondering, zijn levenswil was te sterk. Met alle macht probeerden ze de dood buiten te houden.

Het verhaal van de meervoudig gehandicapte Tobias wordt verteld door zijn moeder Elisabeth. Ze neemt ons mee door haar alledaagse leven. In het Bijbelboek Tobit vindt ze troost.

Waargebeurd verhaal over liefde, verlies en hoop

 

 

 


Waar rook is

boeken‘Waar rook is’ van Grace Hitchcock is een wervelende mix van humor, spanning en romantiek, voor de liefhebbers van Deeanne Gist en Karen Witemeyer.

Op de Chicago World’s Fair in 1893 ziet Winnifred Wylde hoe een vrouw ontvoerd wordt. Ze vertelt het aan haar vader, inspecteur bij de politie in Chicago, en probeert hem zover te krijgen dat hij onderzoek doet naar deze en andere mysterieuze verdwijningen in de stad. Haar vader doet haar ideeën af als het product van een overactieve fantasie, maar uiteindelijk gaat hij overstag en laat Winnie als secretaresse werken bij de man die achter de verdwijningen zou zitten, dr. Henry H. Holmes, om hem in de gaten te kunnen houden. Met een pistool onder haar rokken en mét een agent Jude Thorpe als haar bodyguard. Lukt het haar om de dader te ontmaskeren of wordt ze zijn volgende slachtoffer?

Spannend, humoristisch en waargebeurd

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *